sobota, 20 marca 2010

5 gwiazdek i certyfikat "Super Korepetytor"


W ocenie serwisu http://korepetycje.szkola.pl Kwazar otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek i certyfikat "Super Korepetytor".

Na stronie: http://korepetycje.szkola.pl/index.php?strona=8&szukaj=17 podano warunki przyznania certyfikatu, są to m.in.:
  • data publikacji ogłoszenia
  • wykształcenie korepetytora
  • doświadczenie korepetytora
  • popularność ogłoszenia

Pomagamy dzieciom z przedszkola!

Od początku staramy się systematycznie pomagać lokalnej społeczności i angażować się w działania wspierające edukację dzieciaków.


O społecznej odpowiedzialności biznesu można pisać pięknie i długo. Naszą misję wsparcia dzieci streścimy w kilku zdaniach.

Zdecydowaliśmy, że już od początku istnienia firmy będziemy, w ramach naszych możliwości, angażować się w akcje pomocy dzieci i młodzieży. Cel realizujemy przekazując co roku środki finansowe na konkretną pomoc.

Dziękujemy Dyrekcji, pracownikom i dzieciom Przedszkola Integracyjnego nr 93 we Wrocławiu za bardzo miły dowód wdzięczności!

poniedziałek, 15 marca 2010

Szkoła a rzeczywistość...

Czy w Polsce istnieje problem z nauczaniem w gimnazjach i szkołach średnich? Niestety tak! System szkolnictwa realizuje programy edukacyjne, ale... nie naucza!

Oto niepokojące fakty z naszej szkolnej rzeczywistości...

  • Większość uczelni pedagogicznych nie uczy psychologii nauczania, dlatego wielu nauczycieli nie rozumie jak działa umysł i nie potrafi przygotować materiałów oraz nie ma metod, pozwalających dzieciom zrozumieć i skutecznie przyswoić wiedzę.
  • "Warsztat" wielu pedagogów nie jest rozwijany i nie idzie z duchem czasu, ponieważ brakuje im motywacji do przełamywania schematów i wykraczania poza obowiązujący program minimum. Uczniowie takich nauczycieli mają mniejsze umiejętności i są mniej konkurencyjni na rynku pracy.
  • Obecnie nauczanie skoncentrowane jest w praktyce na rozwijaniu tylko jednego rodzaju inteligencji (głównie w zakresie czytania, pisania i zapamiętywania treści), pomimo faktu istnienia wielu innych jej rodzajów, mających ogromny wpływ na proces nauczania.
  • W szkołach nie promuje się aktywności, inicjatywy i inwencji twórczej uczniów, ponieważ program nauczania nastawiony jest na bezbłędne opanowanie materiału. W efekcie uczniowie uczą się ze strachu przed złą oceną lub jak unikać błędów.
  • Uczeń "zaprogramowany" na unikanie błędów i złych ocen, z obawy przed porażką, blokuje swój potencjał i stara się nie podejmować ryzyka. Dlatego nie rozwija otwartości umysłu i poczucia pewności siebie.
  • Egzaminy wstępne, maturalne czy też pierwsze lata studiów obnażają bezlitośnie poziom wiedzy, jaka wynoszona jest ze szkół i zmuszają uczniów do uzupełniania jej we własnym zakresie.

Liga Zadaniowa Kwazara

Powstał pomysł by utworzyć internetową wersję Ligi Zadaniowej. Jej szkolna wersja zawsze cieszyła się wielką popularnością.

Idea ligi zadaniowej ma polegać na zabawie w rozwiązywanie zadań on-line. Poprawnie rozwiązane zadania są punktowane. Uczestnicy zbierają punkty i konkurują między sobą o najwyższe miejsca na liście. Na najlepszych czekają tytuły Mistrzów Ligi i... może pojawią się jakieś fajne nagrody :-)

Wkrótce zamieścimy pierwsze zadania i będziemy czekać na Wasze uczestnictwo i opinie!

czwartek, 4 marca 2010

Czy nauka popłaca?

Wszyscy wiedzą, że uczyć się warto :-) Nie tylko dla własnej satysfakcji, ale także po to, by w przyszłości wykorzystać wiedzę jako przepustkę do zdobycia ciekawej i dochodowej pracy. Czy poziom wykształcenia ma w rzeczywistości jakikolwiek wpływ na wynagrodzenia? Wydaje się, że tak, ale... jaki konkretnie?

Na portalu wynagrodzenia.pl pod adresem http://www.wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.1986 pojawił się bardzo ciekawy artykuł, opisujący wyniki badań wysokości wynagrodzenia polskich pracowników w zależności od posiadanego wykształcenia.

Wynika z niego jednoznacznie, że poziom wykształcenia ma bezpośredni wpływ na zarobki - po prostu warto się uczyć. Absolwenci studiów wyższych zarabiają między 2750 zł a 6500 zł brutto, podczas gdy wg GUS 2/3 Polaków zarabia poniżej średniej krajowej.

Wykres 1. Wynagrodzenia całkowite osób o różnym poziomie wykształcenia
Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku