poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Matura 2010...
Kwazarki w czołówce ;-)

Nasi uczniowie... pobili kolejny rekord! Tym razem wzrósł średni wynik uzyskany z egzaminów zdawanych przez naszych "Kwazarków". I właśnie dlatego jesteśmy barrrdzo dumni :-)

Po wytężonym okresie nauki, dla niektórych szczęśliwców nadszedł w końcu czas na egzamin maturalny. Dla zdających - sprawdzający ich zrozumienie przedmiotu, dla nas - testujący metody pedagogiczne. Z opowieści Kwazarków - jak pozwalamy sobie nazywać naszych uczniów - wynika, że matura była dla nich wyzwaniem, na którym z dreszczykiem emocji mogli popisać się swoją wiedzą. Ich przygotowanie potwierdzają uzyskane wyniki.

Dużo lepiej niż reszta kraju
A zatem, gratulacje! Wszyscy zdali. Dodatkowo pobiliśmy zeszłoroczny średni wynik naszych uczniów aż o 4% i zdobyliśmy 83%. Szczególnie kontrastowo wyglądają wyniki Kwazarków na tle innych polskich uczniów.

Porównanie wyników na poziomie rozszerzonym

Wrocław najlepszy!
W kwazarowej kwalifikacji indywidualnej na poziomie rozszerzonym - zdecydowanie zwyciężają uczniowie z Wrocławia! Jedynie Stronie Śląskie znalazło się w pierwszej trójce, a potem długo, długo aż do 11 miejsca tylko Wrocławianie. Bardzo wiele osób uzyskało wynik równy lub powyżej 90%. Dzięki temu mediana wyników wynosi równo 90%, co jest wynikiem rewelacyjnym!


Fizyka - wyniki indywidualne na poziomie rozszerzonym


Ważne wnioski na sam koniec
Z roku na rok egzamin maturalny z fizyki w coraz większym stopniu wymaga logicznego rozumowania, wnioskowania i umiejętnego przetwarzania danych, rezygnując z wiedzy „pamięciowej”. Aby rozwiązać proponowane zadania już nie wystarczy znać odpowiednie prawa i wzory, ale należy w miarę dogłębnie rozumieć zjawiska i mechanizmy nimi rządzące, jakie występują w zadaniu. Dla „kujących” to często rafy trudne do przebycia, dla „bawiących” się fizyką – intelektualna przygoda.

Dzięki analizie zadań i wyników, zabraliśmy się w okresie wakacyjnym do pracy (tak, tak, nie wszyscy mają wolne) i opracowaliśmy dla Was nowe, ciekawsze arkusze kursowe, których celem będzie jeszcze skuteczniejsze przygotowanie Was do egzaminów. Wkrótce napiszemy o tym więcej.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz